2. Волейбол
  3. Варна ДКС отстъпи в петсетова драма на Казанлък

Варна ДКС отстъпи в петсетова драма на Казанлък

В последен мач от 12-ия кръг на редовния сезон в женската волейболна Демакс лига

В последен мач от 12-ия кръг на редовния сезон в женската волейболна Демакс лига - Варна ДКС загуби драматично от Казанлък с 2-3 гейма.

Двубоят в зала “Младост” на морската столица започна равностойно, като в края на първия гейм гостите взеха превес и след 25-19 поведоха в резултата.

Втората част бе най-оспорвана, но шансът бе на страната на варненки, които след 25-23 възстановиха равенството.

Третият сет отново бе за “розите”, които след убедително 25-17 отново излязоха напред. По същия сценарий протече и четвъртия гейм, но този път възпитаничките на опитния специалист Стоян Гунчев бяха категорични и след 25-16 се стигна до тайбрек.

Там варненки започнаха по добре и поведоха с 10-6, но след това позволиха на съперника да отбележи 7 поредни точки, което се оказа решаващо за крайното 15-12.

Така състезателките на треньора Атанас Петров се реваншираха за загубата в първия сблъсък между двата тима със същия резултат.

Във временното класиране лидер с пълен актив от 33 точки е Марица, следвани от Казанлък с 27, Варна ДКС с 26 и ЦСКА с 22.