2. Волейбол
  3. Варна ДКС пречупи Славия в петсетова драма

Варна ДКС пречупи Славия в петсетова драма

ЦСКА и Казанлък също печелят първите четвъртфинали

В първи четвъртфинален двубой от плейофите на женската волейболна Демакс лига - Варна ДКС макар и трудно надигра Славия с 3-2 гейма. В зала “Младост” на морската столица домакините влязоха ударно в мача и взеха убедително първия гейм с 25-12. Втората част бе по равностойна, но варненки отново наложиха волята си – този път с 25-21. Едва в третият гейм белите се събудиха и след стабилна игра в защита, върнаха интригата в сблъсъка след 25-22. В четвъртия сет въпреки кадровите проблеми гостите продължиха да доминират, възползваха се от колебанията на съперника и възстановиха равенството след 25-14. Така за трети път през сезона двата тима спазиха традицията да определят победителя в тайбрек. В него варненки бяха по концентрирани, запазиха хладнокръвие и след 15-9 затвориха мача в своя полза, повеждайки в серията. Втората среща между Варна ДКС и Славия е в сряда, от 14 часа, отново в морската столица и ще бъде излъчена на живо в ефира на b1b.box. Играе се до два успеха от три двубоя, като победителите се класират за полуфиналите.

Казанлък Волей се наложи с 3:1 (14:25, 25:19, 31:29, 25:14) у дома срещу Локомотив София в първа среща от четвъртфиналите в женския волейболен шампионат. Домакините изостанаха с 0:1 гейма, но спечелиха следващите три части и се поздравиха с краен успех. Реваншът между двата тима е на 11 март в столицата.

В същото време волейболистките на ЦСКА са на победа от участие на полуфиналите в женското първенство. Отборът, воден от треньора Юлия Иванова, отпразнува постигна победа с 3:0 (25:14, 25:19, 25:20) у дома срещу Берое. "Червените" се справиха без особени затруднения със съперника, като бързо приключиха срещата в София.