2. Волейбол
  3. Варна ДКС преклони глава пред Марица

Варна ДКС преклони глава пред Марица

Срещата в зала "Младост" на Морската столица бе повторение на финала от турнира за Купата на страната и завърши по същия начин

В отложен мач от 7-ия кръг на волейболната Демакс лига при жените Варна ДКС се бори здраво срещу Марица, но все пак преклони глава с 0:3 гейма.

Срещата в зала "Младост" на Морската столица бе повторение на финала от турнира за Купата на страната и отново завърши по същия начин.

Шампионките влязоха по-добре в двубоя и сравнително лесно взеха първия гейм с 25:19. Втората част бе изключително равностойна и продължи 35 минути. Домакините водеха през цялото време и след като пропуснаха на няколко пъти да затворят гейма, бяха наказани след 31:33.

Третият сет също вървеше точка за точка, но в решаващата финална част пловдивчанки наложиха волята си и след 25:21 записаха 14-и пореден успех.

“Получи се здрав сблъсък. Играхме добре, но не съм доволен от резултата. Пропуснхме шанса си във втория гейм, когато можеше да изравним и да поставим под напрежение съперника. Отново допуснахме наивни грешки в защита, докато в нападение и на блок се справихме добре. Ще се борим здраво и в плейофите” – заяви след края на мача наставникът на варненки Стоян Гунчев.

Така в четвъртфиналните плейофи, Марица ще играе с Перун, а останалите двойки са ЦСКА – Берое, Казанлък – Локомотив и Варна ДКС – Славия.