2. Волейбол
  3. Варна ДКС разгроми Локомотив за по-малко от час

Варна ДКС разгроми Локомотив за по-малко от час

Във временното класиране лидер остава Марица

В среща от 10-ия кръг на редовния сезон в женското волейболно първенство Демакс лига отборът на Варна ДКС надигра безпроблемно столичния Локомотив с 3:0 гейма.

Двубоят в зала “Младост” на морската столица започна отлично за домакините, които отнесоха съперника в първата част с категоричното 25-10.

Вторият гейм бе малко по-оспорван, но въпреки някои колебания, варненки се наложиха с 25-20.

Третата част вървеше равностойно до 10-10, но след това Варна ДКС показа част от големия си потенциал и затвори мача след 25-17 за по малко от час игра.

Наставникът Стоян Гунчев заложи на титулярите, които не срещнаха сериозна съпротива от съперника и закономерно стигнаха до осмата си победа в шампионата.

“Доволен съм от бързата развръзка, но има още върху какво да работим. На моменти пак допуснахме пропукване в посрещането и няколко непредизвикани грешки. Днес те не се оказаха решаващи, но срещу по сериозен противник може и да наклонят везните”, посочи Гунчев.

Във временното класиране лидер остава Марица с 27 точки, следван от Варна ДКС и Казанлък с по 22 и ЦСКА с 18.

Тази събота, от 17 часа, варненки гостуват на Берое, който днес отстъпи на Казанлък също с 0-3 гейма.