2. Волейбол
  3. Варна ДКС взе безпроблемно морското дерби (СНИМКИ)

Варна ДКС взе безпроблемно морското дерби (СНИМКИ)

Интрига имаше само до средата на първата част

Волейболистките на Варна ДКС надиграха категорично съгражданките си от Перун с 3-0 гейма, в двубой от 9-ия кръг на женската волейболна Демакс лига.

За разлика от първата срещата между двата отбора, когато момичетата на Пламен Николов взеха първият си и единствен гейм в редовния сезон, сега съперничките им ги надиграха убедително.

Интрига имаше само до средата на първата част, тъй като Стоян Гунчев бе дал почивка на част от основния си състав.

След това опитният специалист направи неоходимите корекции и възпитаничките му се наложиха с 25-18.

В следващите два гейма изненади нямаше и Варна ДКС стигна закономерно до седмата си победа в първенството след 25-19 и 25-17.

След края на мача Стоян Гунчев заяви, че е доволен от представянето на всички състезателки взели участие в сблъсъка.

Той допълни, че от тук до края на редовния сезон всеки двубой е важен и очаква момичетата му да продължат победната си серия до плейофите.

След този успех Варна ДКС отново се изкачи на втората позиция с 19 точки, колкото има и третия Казанлък.

Лидер с пълен актив от 27 точки е Марица.

В следващия 10-и кръг, на 15 февруари, от 18.00 часа, в зала “Младост” на морската столица Варна ДКС е домакин на столичния Локомотив 1929.