2. Волейбол
  3. Веласко стартира с победа начело на Испания

Веласко стартира с победа начело на Испания

Вчера стартира и надпреварата в Европейската волейболна лигапри мъжете. В първите двубои Испания се наложи над Великобритания с 3:0 гейма (25:23, 25:23, 25:16) в група А. Днес европейският шампион играе втори двубой срещу островитяните, а в същата група предстоят двата двубоя между Турция и Хърватия.

Вчера стартира и надпреварата в Европейската волейболна лига при мъжете. В първите двубои Испания се наложи над Великобритания с 3:0 гейма (25:23, 25:23, 25:16) в група А. Днес европейският шампион играе втори двубой срещу островитяните, а в същата група предстоят двата двубоя между Турция и Хърватия.

Легендарният Хулио Веласко отбеляза първи успех начело на Испания. Европейските шампиони намериха лесно ритъма на мача срещу Великобритания в дебюта си в Европейската волейболна лига и стигна сравнително лесно до успеха с 3:0 гейма (25:23, 25:23, 25:16). Забележителното в тази среща бе средната възраст на тези, които излязоха на полето. И двамата селекционери гласуваха доверие на млади играчи, а Хулио Веласко за първи път седна на пейката като старши треньор на Испания.

В група В Белгия победи Гърция като гост с 3:1 гейма (25:22, 35:33, 20-:25, 25:23) в първия двубой, а Румъния и Германия играят днес и утре.

В група С Австрия победи като домакин Беларус с 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:21). Втората среща е днес. Другите два отбора в групата – Словакия и Португалия играят днес и утре.