2. Волейбол
  3. Виктория волей, Славия и Добруджа 07 започнаха с победи в група "А"

Виктория волей, Славия и Добруджа 07 започнаха с победи в група "А"

Виктория волей постигна чиста победа над Левски с 3:0

Треньорът на мъжкия ни национален отбор по волейбол Камило Плачи, бившият селекционер на дамския ни национален тим Драган Нешич и кметът на Добрич Детелина Николова откриха финалите от група "А" на държавното първенство при юношите старша възраст.

В първия мач за деня Виктория волей постигна чиста победа над Левски волей с 3-0 гейма, като в отделните части надделя с 25-12, 25-18 и 25-18.

В следващия двубой Славия се наложи в петсетов трилър над Пирин Балканстрой. На два пъти волейболистите от Разлог повеждаха в геймовете, но "белите" доведоха мача до тойбрек, който спечелиха с 15-11 т.

Домакините от Добруджа 07, водени от младия специалист Генчо Цветков, зарадваха многобройните фенове на волейбола в Добрич с успех с 3-1 гейма над Монтана волей. Гостите спечелиха с 26-24 т. първата част, след което добруджанци затвориха следващите три гейма на 19, 22 и 14 т.