2. Волейбол
  3. Виктория Волей завърши 3-и на "Боби Гюдеров"

Виктория Волей завърши 3-и на "Боби Гюдеров"

Виктория Волей заслужено победи Миньор с 3:1 в мача за третото място на турнира „Борис Гюдеров”, който се провежда в Перник.

Двубоят имахте възможността да гледате на живо в Novsport.com, а в момента върви финалът между Левски Волей и Славия. Към прякото предаване

В първия гейм пловдивчани взеха инициативата и не я изпуснаха до края, като Миньор не успя да изравни нито веднъж, а разликата вървеше между 1 и 4 точки в полза на Виктория Волей. Пловдивчани финишираха в края на гейма с 25:19.

Вторият гейм отново започна с инициатива за Виктория Волей, като те водеха до 11-ата точка отново с разлика между 3 и 1. Равенството дойде при 11:11. Пловдивчани отново взеха инициативата и водеха до 19-ата точка. Именно тогава Миньор изравни и изцяло обърна гейма с добри атаки и много силен начален удар. Жълто-черните спечелиха този гейм с 25:21.

В третия гейм играта вървеше точка за точка, но в крайна сметка по-опитният отбор на Виктория Волей успя да се наложи с 25:23.

В решителния четвърти гейм двата отбора си разменяха инициативата, като играта вървеше от 8:5 за Миньор до 24:19 за Виктория Волей. След това Миньор успя да достигне до 23-а точка и при 24:23 по-стабилните психически пловдивчани успяха да реализират мачбола, а с това спечелиха и срещата и третото място в турнира.