2. Волейбол
  3. Владимир Николов и Кунео стигнаха върха в Италия

Владимир Николов и Кунео стигнаха върха в Италия

Владимир Николов и клубният му Кунео победиха с 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:21) "Верона" в среща от 18-ия кръг на серия А и по този начин се изкачиха на върха в класирането на италианското волейболно първенство.

Владимир Николов и клубният му Кунео победиха с 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:21) Верона в среща от 18-ия кръг на серия А  и по този начин се изкачиха на върха в класирането на италианското волейболно първенство.

Гостите поведоха в геймовете и взеха първата част на 22 точки, но последва обрат, в който Кунео успя да вземе максимума от три точки.

Волейболист номер едно на България за 2008 г. беше най-резултатен в срещата с 23 точки. За Верона Ласко отбеляза 20.

"В първия гейм съперникът ни надигра в защита, като се представи добре и на контраатака. След това увеличихме процента на ефективност. Доволен съм от победата, въпреки че тя не трябва да е всичко. Идват важни мачове в плейофите, Купата на европейската конфедерация и Купата на Италия", каза Николов.

В класирането Кунео изпревари шампиона Тренто. Отборът на Радо Стойчев и Матей Казийски гостува днес на Мачерата в най-интересната среща от кръга.