2. Волейбол
  3. Владо Николов и Кунео се върнаха в играта след победа над Монтикяри

Владо Николов и Кунео се върнаха в играта след победа над Монтикяри

Бре Банка Ланути Кунео запази шансове за класиране на полуфинал във волейболното първенство на Италия.

Отборът на Владимир Николов победи вкъщи Монтекяри с 3:1 гейма (25:22, 21:25, 25:20, 25:9) и намали резултата в плейофната серия до 1:2. Силвано Пранди изненада противника си като смени разпределителя в по време на срещата. Това разнообрази играта на Николов и компания и така вторият „български” отбор в Италия запази шансовете си за нещо повече от четвъртфинал в първенството.

Диагоналът на националния ни отбор Владимир Николов бе най-резултатния волейболист за отбора си като успя да отбележи 20 точки, Воут Вийсманс, пък добави 16.  За гостите в този двубой – тима на Монтекяри с 15 точки приключи диагоналът Мауро Гавото. Четвъртият мач от серията е в събота, като Кунео ще бъде гост.