2. Волейбол
  3. Волейболистите биха с мъка Китай в Краков

Волейболистите биха с мъка Китай в Краков

„Лъвовете” на Пламен Константинов завършиха на трето място в приятелския турнир

Волейболният национален отбор на България постигна драматична победа над Китай с 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:17, 20:18) и завърши трети на приятелския турнир "Хуберт Вагнер" в Краков.

Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха в последната си среща от надпреварата, но след загуба на втория и третия гейм трябваше да постигнат обрат.

Успехът над Китай е втори за тях на турнира след този срещу домакините от Полша в събота с 3:2. В неделя "лъвовете" отстъпиха пред Русия с 1:3 във втората си среща.

Те приключиха с актив от 4 точки, като изпревариха само представителите на азиатската страна. Русия и Полша ще определят победителя в директен двубой от 21.30 часа българско време.

Мачът между България и Китай започна оспорвано, като двата отбора няколко пъти си разменяха водачеството в резултата. Азиатците успяха да се възползват от грешките на българите на начален удар и в атака, за да поддържат минимален аванс. Геймът бе решен в самия край, когато националите поведоха с 21:20 и с ас на Светослав Гоцев го затвориха при 25:22.

Втората част се разви по идентичен начин, но този път китайските волейболисти задържаха преднината си до самия край и изравниха резултата – 1:1. В третия гейм азиатският състав дръпна с 8:5 при първото техническо прекъсване, след което българите бързо стигнаха до равенство 13:13 с добри изяви на Николай Пенчев. Съперникът обаче бе по-стабилен и ефективен до края на гейма и стигна до пълен обрат след 25:20.

Двубоят продължи да бъде равностоен и четвъртата част отново повтори предходната – равенство до 13:13, но след това дойде ред на "лъвовете" да наложат превъзходство. Те поведоха с 20:15 и до края дадоха само две точки на опонентите си.

В тайбрека националите успяха да вземат минимален аванс, но китайците изравниха до 7:7. Резултатът продължи да се движи точка за точка, след което българите пропуснаха пет поредни мачбола, но реализираха шестия и се поздравиха с победата.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"