2. Волейбол
  3. Волейболистките дадоха само гейм на Азербайджан

Волейболистките дадоха само гейм на Азербайджан

Българският национален отбор по волейбол за жени, в своята Б-селекция, се наложи за втори път над Азербайджан в Европейската лига.

В среща от група А, момичетата на Иван Петков победиха с 3:1 гейма (19:25, 25:19, 25:17, 25:13), за час и 35 минути игра в зала "Христо Ботев".

След като в първия ден от участието си българките бяха повече от убедителни и биха с 3:0, днес те отстъпиха в първата част, но след това се завърнаха мощно в мача, и взеха следващите три гейма, а с това и победата.

Мирослава Паскова бе най-резултатна с 19 точки за успеха, а по 14 добавиха Гергана Димитрова и Виктория Григорова. Нася Димитрова се отчете с 11.

Другите два отбора от група А, Турция и Словения играят с ден по-късно срещите помежду си. Днес туркините се наложиха с 3:0 гейма над Словения в Мерсин, а втория мач е утре.

Във втория кръг, на 14 и 15 юни, България приема Турция.