2. Волейбол
  3. Волейболистките на Левски прегазиха Спартак в мразовития Плевен

Волейболистките на Левски прегазиха Спартак в мразовития Плевен

Волейболистките на шампиона Левски-Сиконко спечелиха срещу Спартак'96 (Плевен) с категоричното 3:0 (26:24, 25:20, 25:12) в мач от деветия кръг на женското волейболно първенство.

Най-добри за победителките бяха Мария Големанова и Ваня Върбанова, който реализираха по 12 точки. Това бе петия успех на Сиконко от началото на шампионата и шестото поражение за плевенския тим.

СПАРТАК'96 – ЛЕВСКИ-СИКОНКО 0:3 (24:26, 20:25, 12:25)

СПАРТАК'96: Йоана Нинова 5, Виктория Цолова 4, Полина Иванова 4, Катя Цанкова 6, Марина Антова 3, Ваня Тодорова 5 - Стефани Иванова-либеро (Силвия Христова, Виктория Сашева, Ваня Стрезова)

ЛЕВСКИ-СИКОНКО: Божана Димитрова, Виктория Григорова 3, Мария Големанова 12, Ваня Върбанова 12, Мартина Тренева 3, Емануела Димитрова 3 - Кристин Колчагова-либеро.