2. Волейбол
  3. Волейболистките не дадоха гейм на Унгария

Волейболистките не дадоха гейм на Унгария

Нашите взеха първа победа в предварителна група "А" на Европейската лига

Женският национален тим по волейбол отнесе с 3:0 гейма отбора на Унгария във втория си мач от предварителна група "А" на Европейската лига.

Срещата се игра в турския град Бурса, а в първия си мач от групата българките паднаха с 2-3 от тима на Румъния, след като бяха повели със спечелването на първия гейм.

Момичетата на Марчело Абонданца обаче бяха безпощадни днес и в отделните части надиграха унгарките с 21:10, 21:16, 21:17. Добриана Рабаджиева отбеляза 11 точки за победителките, докато Мария Каракашева се отличи със 7 точки.

Българките вече имат актив от 4 точки след една победа и една загуба. В последния си мач от турнира, който е утре, България ще играе срещу домакините от Турция, които имат 2 победи от 2 мача. Срещата е отново от 18,00 часа българско време.