2. Волейбол
  3. Волейболистките не дадоха шанс на Румъния

Волейболистките не дадоха шанс на Румъния

Момичетата на Драган Нешич громят с 3:0 гейма (25:15, 25:23, 25:18)

Женският национален отбор по волейбол на България стартира участието си в Европейската лига с убедителен успех над Румъния. Момичетата на Драган Нешич буквално се подиграха с противничките си от северната ни съседка и не им дадоха да и гейм.

България спечели убедително в три гейма – 25:15, 25:23, 25:18, като в нито една минута от мача румънките не изглеждаха като заплаха за Ева Янева и компания, въпреки малката разлика в световната ранглиста – България заема 34-о място, докато Румъния е 50-а в класирането.

Единствено във втория гейм Румъния успя да се възползва от леко разконцентрираната игра в защита на българките и спечели цели 23 точки, но и това не помогна за нещо повече в мача. В другите два гейма България бе с няколко класи над своя съперник и логично спечели с голяма разлика.

Втората среща между двата отбора е утре (12 юни) отново от 20:30 часа българско време в Констанца.