2. Волейбол
  3. Волейболистките ни направиха "лъвски" скок в световната ранглиста

Волейболистките ни направиха "лъвски" скок в световната ранглиста

Момичетата на Владимир Кузюткин спечелиха 40 точки за 11-ото си място на Световното първенство в Полша

Волейболистките от националния отбор на България се изкачиха с цели 14 места световната ранглиста, след като се класираха на 11-о място на завършилото в неделя Световно първенство за жени в Полша. Момичетата на селекционера Владимир Кузюткин спечелиха 40 точки, с които се изкачиха от 35-то място до 21-во с актив от 52 точки. Това е най-големият скок от всички отбори участващи на Мондиала.

Новите лидерки са новите световни шампионки от САЩ с 345 точки, които изместиха от първото място олимпийския първенец Бразилия, който вече е втори с 310 точки, след като спечели бронзовите медали на шампионата.

Световните вицешампионки от Китай пък се изкачиха с две места и вече са трети с 276 точки.