2. Волейбол
  3. Волейболистките ни паднаха от Холандия

Волейболистките ни паднаха от Холандия

Без капитана си Страшимира Филипова българският женски национален отбор по волейбол записа загуба с 0:3 гейма от Холандия в първата си контролна среща преди началото на евроквалификациите.

Гостите започнаха отлично първата част и поведоха набързо с 5:1. Националките ни намалиха изоставането си до 1 точка при 6:7, но холандките с много добра блокада и атака поведоха със 7 точки при 14:7. След второто техническо прекъсване при 9:16 българките реализираха 6 поредни точки и отново намалиха пасива си на една точка - 15:16.

Гостите обаче отново поведоха в резултата и закономерно затвориха първата част с 25:20. В началото на втората част играта на двата отбора бе равностойна, но при първото техническо прекъсване Холандия водеше с 2 точки - 8:6.

Гостите се възползваха максимално от грешките на българките и поведоха с 5 точки при 15:10. Независимо от това националките ни не само успяха да изравнят при 16:16, но и да поведат в резултата. Българките водеха до 23:23, допуснаха още едно изравняване при 24 равни и в крайна сметка загубиха и втория гейм с 24:26.

През третата част българките заиграха доста по-добре и при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Лошото посрещане на домакините и добрата защита и атака на холандките позволиха на гостите не само да изравнят при 9:9, но и да обърнат резултата в своя полза. Холандия продължи да трупа преднина и при второто прекъсване водеше с 5 точки - 16:11. До края на гейма холандките нямаха проблем и спечелиха с 25:21 частта и съответно мача с 3:0.

По договорка между щабовете след края на мача двата отбора ще изиграят още един или два гейма.

Следващата проверка между двата отбора е в сряда от 18 часа. Европейските квалификации са следващата седмица от 7 до 9 септември във Варна. България е в една група с Чехия, Унгария и Латвия.