2. Волейбол
  3. Волейболистките ни загубиха и втората си контрола от Холандия

Волейболистките ни загубиха и втората си контрола от Холандия

Волейболистките на България допуснаха втора загуба от Холандия в контролна среща преди евроквалификациите, играна във Варна.

След като паднаха с 0:3 гейма във вторник, сега момичетата на Марчело Абонданца загубиха с 2:3 гейма.

Двата отбора изиграха оспорвана първа част. До първото техническо при 8:7 за домакините резултатът бе изравняван 4 пъти. След него играта се движеше точка за точка и след още три равенства националките ни поведоха с 2 точки - 12:10. След този резултат обаче заради лошо посрещане на българките и добра игра на мрежата на холандките гостите реализираха 5 безответни точки и поведоха с 15:12, а при второто прекъсване имаха три точки аванс - 16:13. До края на гейма благодарение на отличната си блокада и лошото посрещане на българките гостите взеха безпроблемно частта с 25:15.

Холандките започнаха много добре втората част и набързо поведоха с 5:1, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 в тяхна полза. Домакините успяха да изравнят при 13 равни и след още едно равенство при 14:14 второто техническо прекъсване бе при резултат 16:14 за Холандия. Последваха две нови изравнявания в резултата, последното при 18:18, след което Холандия отново поведе с 2 точки - 20:18. Домакините обаче показа характер и не само изравниха при 22:22, но и успяха да спечелят гейма с 25:22.

Началото на третата част бе равностойно и при първото прекъсване гостите водеха с 8:6. Холандките успяха да поддържат аванса си и при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:13. Българките успяха да намалят изоставането си до само точки при 17:16 за Холандия.

Отново лошото посрещане на националките ни и отличната атака на гостите бяха в основата за спечелването на гейма от холандките с 25:20. В началото на четвъртата част играта отново бе равностойна, независимо че холандките започнаха без голяма част от титулярките си. След равенството при 3:3 гостите поведоха и при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Последваха три изравнявания, последното при 10:10 след което българките поведоха, а при второто прекъсване резултатът бе 16:13. До края на този гейм националките ни нямаха проблеми и взеха гейма с 25:19.

В тайбрека играта бе много оспорвана с много изравнявания в резултата, но в крайна сметка холандките спечелиха с 15:12. Последната проверка между двата отбора е утре от 18 часа. Европейските квалификации са следващата седмица от 7 до 9 септември във Варна. България е в една група с Чехия, Унгария и Латвия.