2. Волейбол
  3. Волейболистките паднаха от Сърбия в мач без значение

Волейболистките паднаха от Сърбия в мач без значение

България вече си осигури участие във Финалната четворка в Турция следващия уикенд

В мач без абсолютно никакво значение, националният отбор на България за жени загуби в Габрово от гостуващия тим на Сърбия с 0:3 (16:25, 20:25, 14:25).  Въпреки мощната подкрепа на близо 2000 зрители, дошли от цялата страна и изпълнили до краен предел зала Орловец, домакините не успяха да намерят нужната мотивация, за да се противопоставят успешно на силния гостуващ отбор в предпоследен мач от Група A на Европейска лига 2010.

Този път старши треньорът на българките Драган Нешич заложи на Антонина Зетова като титулярен диагонал в мача.  Иначе в дванадесетицата за този уикенд намериха място втората разпределителка Гергана Маринова и централната блокировачка Страшимира Филипова, които замениха съответно Цветелина Николова и Габриела Коева от тимовия списък за срещите с Великобритания миналата седмица.

Зетова отбеляза и пет от шестнадесетте точки за България в първия гейм.  Като цяло, обаче успеваемостта на българската атака беше далеч по-ниска от тази на Сърбия в тази част.  Подобно бе положението и в останалите елементи на играта и гостенките логично спечелиха с убедителното 25:16.  Във втория гейм Лъвиците подобриха малко играта си на посрещане, в атака и най-вече на блокада, но това им помогна само да го загубят с по-малка разлика.  Въпреки че след второто техническо прекъсване при 10:16 българките се вдигнаха на щурм да спасяват гейма, преднината на Сърбия бе прекалено голяма и те затвориха и тази част в своя полза - 20:25.  За съжаление, ситуацията се влоши още повече в третия гейм.  Сърбия тотално доминираше на терена и стигна безпроблемно до успеха с 14:25.

Антонина Зетова стана топреализаторка на българския тим с 11 точки.  Най-резултатна в мача стана Йована Бракочевич с 16 точки.

"Играхме доста зле," лаконичен бе Нешич след мача. "Липсваше ни всичко в този мач.  Надявам се утре да изиграем един доста по-добър мач."

Двата отбора се срещат отново утре вечер от 19:00 б.в. в габровската зала Орловец. България със сигурност ще завърши на второ място в крайното класиране в групата, но още миналата седмица си осигури участие във Финалната четворка в Турция следващия уикенд, съобщава БФВолейбол.

България: Диана Ненова - 3 точки (0 аса, 3 атаки, 0 блокади), Антонина Зетова - 11 (0, 9, 2), Ева Янева - 4 (0, 3, 1), Елица Василева - 4 (0, 4, 0), Цветелина Заркова - 4 (0, 3, 1), Страшимира Филипова - 8 (2, 4, 2), либеро Мария Филипова, Добриана Рабаджиева - 6 (0, 6, 0), старши треньор Драган Нешич

Сърбия: Мая Огньенович - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Йована Бракочевич - 16 (0, 14, 2), Брижитка Молнар - 11 (1, 8, 2), Йелена Николич - 9 (1, 8, 0), Милена Рашич - 8 (0, 4, 4), Наташа Кръсманович - 4 (0, 3, 1), либеро Сузана Чебич, Ясна Майсторович - 1 (1, 0, 0), старши треньор Зоран Терзич