2. Волейбол
  3. Волейболистките пак без Зетова

Волейболистките пак без Зетова

Националният отбор по волейбол остава отново без звездата Антонина Зетова. Ветеранката се завърна в състава за европейската квалификация, която завърши снощи в Самоков, и помогна много с опита си за първото място на нашите.

Националният отбор по волейбол остава отново без звездата Антонина Зетова. Ветеранката се завърна в състава за европейската квалификация, която завърши снощи в Самоков, и помогна много с опита си за първото място на нашите.

След 3:0 (21, 19, 11) над Финландия отборът на треньора Драган Нешич се класира първи преди последния мач срещу аутсайдера Португалия. Така българките се класираха директно за европейското в Сърбия и Италия догодина. Зетова бе най-резултатна за домакините с 14 т.

След тазвечершната категорична победа над Португалия тимът получи 3 дни почивка и се събира на 3 юни в Каварна. От там момичетата пътуват за Румъния, където на 11 и 12 са първите им мачове от Евролигата.

В тези двубои Зетова няма да играе, както и срещу другите съперници - Сърбия и Англия, пише "Труд". Тя планира по-дълга почивка, защото най-вероятно ще продължи кариерата си в италиански клуб и през новия сезон. Миналия звездата бе в "Перуджа" с една от най-талантливите ни млади волейболистки - 20-годишната Елица Василева.

Целта пред националките е да спечелят Европейската лига и така да участват на турнира Гран при с най-силните отбори на планетата.