2. Волейбол
  3. Волейболистките са в турнира Гран при, но в последната дивизия

Волейболистките са в турнира Гран при, но в последната дивизия

Волейболистките ще играят отново в турнира Гран при, но бяха забити от Международната федерация (ФИВБ) на дъното.

Нашите попаднаха в трета дивизия с отборите на Хърватия, Чехия, Алжир, Кения, Австралия, Казахстан и Мексико. И дори да спечелят първо място, няма да играят във финалната шесторка в Гран при, която ще бъде в Бразилия или Япония през август (20-24).

По подобие на мъжката Световна лига и при дамите дивизиите са три. В първата са 12 тима, а във втората и третата - по 8. Крайният победител от "Б" групата взема виза за заключителното състезание с домакина и 4 отбора от елита.

Българките ще играят на два турнира - първият е в Мексико (25-27 юли) с домакините, Алжир и Кения. Вторият е в Хърватия (1-3 август) с местния отбор, Кения и Австралия. Ще има финален турнир, на който домакин е България. В него по право влизат нашите и първите 3 тима в общото крайно класиране.

Все още не е ясно дали спечелилият трета дивизия отбор ще се изкачи във втора за следващото издание.

В първите 2 дивизии ще има награден фонд, за третата най-вероятно не.