2. Волейбол
  3. Волейболните „лъвчета” докосват балканската титла в Добрич

Волейболните „лъвчета” докосват балканската титла в Добрич

Юношеският национален отбор на България записа втора поред победа с 3-0 гейма в Балканиадата

Юношеският национален отбор на България записа втора поред победа с 3-0 гейма в Балканиадата по волейбол при състезателите до 15-годишна възраст.

Възпитаниците на Драган Иванов надделяха над Румъния с 25-23, 25-23 и 25-22 точки след 71 минути игра в зала „Добротица” в Добрич. Гостите от северната ни съседка успяха максимално за изпотят домакините само във втората част, в която водеха с 12-16 след второто техническо прекъсване, а след това преднината им стигна и до 5 точки разлика при 15-20.

В последните минути на гейма малките „лъвчета” обърнаха резултата в своя полза с колективен дух и безпогрешна игра. В останалите две части "трикольорите" контролиха играта и резултата. Най-резултатни в мача за българите бяха Ивайло Иванов със 17 и Ивайло Калев с 12, а за гостите най-много точки реализираха Йонут и Адриан с 14 и 12 т.

„Бяхме малко пренавити и не успяхме да покажем истинските си възможности, но най-важното за нас е, че записахме чиста победа. В утрешния ни мач с Турция задължително ще преследваме не само успеха, но и да покажем по-добра колективна игра. Чувствам се прекрасно с двете победи с националната фланелка. Не мога да опиша какво е усещането, когато всички в залата ни аплодират и скандират моето име. Искам да продължа да побеждавам и след време да стана като Матей Казийски и всички наши национали, които днес радват цяла България. Смятам, че олимпийците ни имат шанс за медал и всички в отбора стискаме палци на мъжкия тим”, заяви Ивайло Калев.

С днешната си победа юношите на България си осигуриха минимум сребърни медали. Утре в 17.30 часа е срещата Румъния – Сърбия, а веднага след нея България излиза срещу Турция.