2. Волейбол
  3. Волейболните националки загубиха и втората контрола срещу Сърбия

Волейболните националки загубиха и втората контрола срещу Сърбия

Женският национален отбор на България загуби и втората приятелска среща като гост на Сърбия в едноименната спортна зала на град Рума.

Волейболистките на Марчело Абонданца все пак успяха да спечелят един гейм срещу европейските шампионки и отстъпиха с 1:3 (17:25, 12:25, 25:17, 16:25).

Двата отбора се готвят за участие в Световно Гран При 2013.

Домакините бяха категорични в първите два гейма, като надиграха "лъвиците" и на трите точконосещи елемента – сервис, атака и блокада. За следващите два гейма Абонданца и неговият сръбски колега Зоран Терзич направиха някои промени в основните си седморки.

В третата част нашите показаха почти безгрешна игра, заработи атаката и те се поздравиха с крайното 25:17.

За четвъртия гейм обаче ролите отново се размениха. Домакините бяха много прецизни в отиграванията си, докато бракът в българската игра се увеличи. Така Сърбия постигна убедителното 25:16 и затвори мача при 3:1 гейма.

Волейболистките на Зоран Терзич си помогнаха за тази победа с цели 10 аса и 17 точкови блокади срещу съответно 2 и 11 за България.