2. Волейбол
  3. Волейболните ни национали отупаха Сърбия насред Белград

Волейболните ни национали отупаха Сърбия насред Белград

Мометата на Силвано Пранди впечатлиха с играта си

Българският национален отбор по волейбол победи Сърбия с 3:1 гейма насред Белград. В мач от турнира "Трофея на Белград" селекцията на Силвано Пранди игра убедително и взе срещата заслужено.

Пред 1500 зрители в зала „Пионир” българите спечелиха първата част категорично – 25:17. Домакините изравниха, печелейки втория гейм с 25:21. България дръпна в резултата след 25:21 в третата част. Последва инфарктен и оспорван четвърти гейм, който извоювахме с 29:27.

Пранди заложи на следния титулярен състав: Жеков, Казийски, Николов, Йосифов, Ананиев, Гоцев и либерото Салпаров.

По традиция най-резултатен за България бе капитанът Владо Николов, който записа цели 24 точки. Казийски допринесе с 21, а добро впечатление оставиха младите Гоцев и Николай Пенчев. Последният дойде от младежката формация, която спечели преди няколко дни сребро от Европейското първенство.

Нашите се подготвят за световните финали в Италия. В първия мач от турнира в Белград родните волейболисти загубиха от Русия.

СЪРБИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (17:25, 25:21, 21:25, 27:29)
СЪРБИЯ: Никола Ковачевич 14, Владо Петкович, Драган Станкович 8, Милош Никич 12, Саша Старович 21, Марко Падрасчанин 14 - Марко Самарджич-либеро (Милош Терзич, Милан Рашич, Никола Гърбич 3)
Старши-треньор: Игор Колакович (Черна гора)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 2, Матей Казийски 21, Владимир Николов 24, Виктор Йосифов 7, Николай Пенчев 10, Светослав Гоцев 10 - Владислав Иванов-либеро (Валентин Братоев, Цветан Соколов)
Старши-треньор: Силвано Пранди (Италия).