2. Волейбол
  3. Волейболният Марек унижен от украинци

Волейболният Марек унижен от украинци

Мъжкият отбор на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) не успя да се противопостави успешно на своя първи съперник в третия по сила евротурнир за Купата на претендентите. В пернишката зала Миньор дупничани бяха разгромени от Локомотив (Харков, Украйна) с 0:3 (16:25, 22:25, 20:25) и на практика се лишиха от реални шансове да продължат напред в състезанието след реванша в Украйна другата седмица

Мъжкият отбор на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) не успя да се противопостави успешно на своя първи съперник в третия по сила евротурнир за Купата на претендентите, пише bulgarianvolley.com. В пернишката зала Миньор дупничани бяха разгромени от Локомотив (Харков, Украйна) с 0:3 (16:25, 22:25, 20:25) и на практика се лишиха от реални шансове да продължат напред в състезанието след реванша в Украйна другата седмица.

След освобождаването на двама свои играчи през уикенда, старши треньорът на Марек Милчо Миланов имаше на разположение само 10 волейболисти за днешния двубой. Изненадващо, гостите изиграха мача без най-високия си състезател Микола Рудницкий, въпреки че той създаде доста проблеми на Марек в същия турнир миналата година с друг украински отбор - ИмпексагроСпорт (Черкаси).

Локомотивци поведоха с 3 точки още на първото техническо прекъсване, след което Миланов потърси решение в смяната на разпределителя Гьорги Гьоргиев с Владимир Лобутов. След като разликата нарастна на 8 точки до втория служебен таймаут на терена се появи и Бранимир Баев на мястото на Тодор Вълчев, но и това не помогна и украинският отбор затвори гейма при разгромното 16:25.

Гьоргиев се завърна на терена за началото на втория гейм и дупничани тръгнаха да обръщат негативния за тях резултат. Имаха успех само до първата задължителна почивка в гейма, когато водеха с 8:6. Само две разигравания по-късно обаче резултатът беше изравнен, след което гостите не изпуснаха инициативата и взеха частта с 22:25.

И в третия гейм почти липсваше интрига. При 2:3 Миланов върна Вълчев в игра на мястото на Петър Атанасов, но авансът на Локомотив продължи да расте, за да стигне до 5 точки на първото и 7 точки на второто техническо прекъсване. При 13:20 Лобутов пак замени Гьоргиев, а след 14:22 пет поредни точки за домакините намалиха разликата до 3 точки, но това не бе достатъчно за обрат в гейма.

Топреализатор на мача стана украинският диагонал Олександр Стаценко с 16 точки. За Марек Минчо Минчев отбеляза 10.

Срещата бе наблюдавана от около 300 човека, като близо една трета от тях бяха колоритни фенове на Локомотив, които не спряха шумно и ентусиазирано да подкрепят своя тим през целия мач и напълно заглушиха скромната агитка на Марек.

Марек Юнион-Ивкони (Дупница, България): Гьорги Гьоргиев - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Минчо Минчев - 10 (0, 10, 0), Тодор Вълчев - 1 (0, 1, 0), Петър Атанасов - 3 (0, 2, 1), Иван Власев - 5 (1, 1, 3), Георги Лазаров - 7 (0, 3, 4), либеро Радослав Асенов, Владимир Лобутов - 1 (0, 1, 0), Бранимир Баев - 6 (0, 6, 0), Мартин Иванов, старши треньор Милчо Миланов

Локомотив (Харков, Украйна): Сергий Гуменюк - 2 точки (0 аса, 0 атаки, 2 блокади), Олександр Стаценко - 10 (1, 8, 1), Евген Капаев - 16 (0, 14, 2), Володимир Татаринцев - 11 (0, 11, 0), Дмитро Терьоменко - 10 (1, 7, 2), Андрий Левченко - 6 (2, 2, 2), либеро Денис Фомин, старши треньор Игорь Зяблицев