2. Волейбол
  3. Волейболният Марица (Пловдив) взе купа "Иван Николов" за момичета до 15 години

Волейболният Марица (Пловдив) взе купа "Иван Николов" за момичета до 15 години

Отборът на Марица (Пловдив), за момичета до 15 години, триумфира с купа "Иван Николов"

Отборът на Марица (Пловдив), за момичета до 15 години, триумфира с купа "Иван Николов", информира официалният сайт на пловдивчанки.

В завършилия преди малко финал на турнира в София, „жълтите” се наложиха над домакина Звезди 94 с 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:20).

Повече от 250 зрители, между които президентът на ВК Марица Илия Динков, неговата съпруга Емилия Динкова, която също е сред спонсорите на клуба, както и Борис Халачев, Иван Петков, Иван Радичев, Николай Диманов и Стоян Гунчев, наблюдаваха два от най-класните отбора за тази възраст в истинска битка, която предложи много емоции и напрежение до края на мача.

Марица извоюва крайната победа след много усилия, като всичко се решаваше в последните минути на геймовете.

Първият гейм започна много ударно за домакините, които поведоха с 9:4 и 19:13, а Златена Салабашева бе главен мотор в атаката на Звезди.

Тогава обаче се получи необясним срив в играта им и маричанки започнаха да стопяват пасива си.  При резултат 22:17 за Звезди, на крайната линия застана пловдивската състезателка Гала Гълъбова, която бе в основата на обрата за своите.

По време на дългата си серия тя направи 4 аса, а след нейния сервис съотборничките и оставиха съперничките си на 22 точки, спечелвайки първия гейм.

Този успех мотивира маричанки и във втората част те бяха водещият отбор на полето.
С отличен сервис на Мирела Шапхазова, гостенките поведоха с 4:0.  Домакините се опитаха да се противопоставят, като изравниха до 11:11.

Тогава обаче 3 поредни аса на капитанката на маричанки Вангелия Вангелис дадоха ново предимство на пловдивчанки, които поведоха в резултата до 23:18.

За пореден път домакините се вдигнаха на щурм и доведоха играта до 22:23, но не успяха да направят нещо повече и пловдивчанки поведоха с 2:0.

Истинска битка имаше в третата част, когато резултатът премина през няколко обрата във водачеството, а двата съперника се бореха със зъби и нокти на полето.  Апогеят бе при 23:23, като този път с отлична игра в защита и нападение състезателките на Звезди взеха 25- точка и намалиха до 1:2.

Четвъртата част започна обещаващо за домакините, които се надяваха да докарат мача до тайбрек, а играта тръгна точка за точка. В последствие обаче маричанки отново показаха по-добър начален удар и поведоха с 12:8.

Въпреки усилията на Звезди, разликата се запази докрай и волейболистките на Марица се поздравиха с крайната победа, като спечелиха турнира.

ЦСКА (София) зае третото място, след победа с 3:0 (25:18, 25:13, 25:18) срещу Левски Волей (София).