2. Волейбол
  3. Волейболният Пирин даде гейм на новака Славия

Волейболният Пирин даде гейм на новака Славия

Мъжкият отбор на Пирин Балканстрой (Разлог) тръгна с домакинска победа в първия си мач от новия сезон на Суперлигата на НВЛ. Разложани надиграха новака Славия (София) с 3:1 (25:21, 15:25, 25:16, 25:19) за 83 минути игрово време и излязоха начело във временното класиране преди завършването на последния мач от първия кръг между Левски Сиконко (София) и Монтана (Монтана).

Домакините доминираха в първия, третия и четвъртия гейм от мача, но във втория сякаш допуснаха леко подценяване на противника и го загубиха с убедителна разлика от 10 точки. Най-резултатен в двубоя стана диагоналът на Славия Иван Дамянов с 20 точки (1 ас, 18 атаки при 55% успеваемост, 1 блокада).

За Пирин най-много точки реализира капитанът Благовест Катранджиев - 16 атаки при 53% успеваемост. Колегата му посрещач Станислав Петков регистрира цели 73% успеваемост в нападение, което му донесе 11 точки за общо 13 в мача, колкото направи и бившият играч на софиянци - диагоналът Александър Горбатков.

Пирин Балканстрой (Разлог): Франсиско Сотелдо - 3 точки (2 аса, 0 атаки, 1 блокада), Александър Горбатков - 13 (1, 11, 1), Благовест Катранджиев - 16 (0, 16, 0), Станислав Петков - 13 (1, 11, 1), Костадин Гаджанов - 8 (0, 4, 4), Светослав Гоцев - 9 (0, 6, 3), либеро Атанас Митрев, Николай Пенчев - 1 (0, 1, 0), Ивайло Филипов - 2 (0, 1, 1), Йордан Желязков, Петър Каракашев - 1 (0, 0, 1), старши треньор Мирослав Живков

Славия (София): Борис Георгиев - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Иван Дамянов - 20 (1, 18, 1), Кирил Петров - 11 (0, 9, 2), Иван Димитров - 11 (0, 11, 0), Любомир Йотов - 6 (0, 4, 2), Венцислав Рагин - 9 (2, 5, 2), либеро Мартин Божилов, Георги Ризов - 1 (0, 1, 0), Янко Делчев, старши треньор Стефан Демерджиев