2. Волейбол
  3. Волейнационалките загубиха от световните шампионки в Каляри

Волейнационалките загубиха от световните шампионки в Каляри

Националният отбор по волейбол на България за жени записа втората си четиригеймова загуба на европейския квалификационен турнир в Каляри (Италия) за Световно Гран При 2011. Лъвиците загубиха от настоящия световен шампион Русия с 1:3 (15:21, 18:25, 25:18, 13:25).

За разлика от вчерашната загуба с 1:3 от Италия обаче, днес нито един от геймовете не беше оспорван. Рускините тотално доминираха играта в първия, втория и четвъртия гейм, докато южноевропейките наложиха своята воля в третата част.

Това беше един двубой на грешките, като във всеки един от геймовете загуби този тим, който допусна повече непредизвикани грешки.  Общо в мача Лъвиците подариха 19 точки на Русия, докато световните шампионки сгрешиха общо 16 пъти, половината от които обаче в третия гейм.

Топреализатор на мача стана рускинята Екатерина Гамова с 21 точки.  За България най-много отбеляза капитанката Ева Янева със 17.

В по-ранния мач от днешната програма в зала Паларокефелер в Каляри Германия малко изненадващо победи Холандия с 3:1 и излезе начело във временното класиране.  В момента се играе третият мач за деня между Италия и Турция.

България: Диана Ненова - 3 точки (1 ас, 0 атаки, 2 блокади), Антонина Зетова - 9 (2, 6, 1), Ева Янева - 17 (1, 15, 1), Елица Василева - 10 (1, 8, 1), Цветелина Заркова - 5 (0, 5, 0), Страшимира Филипова - 9 (0, 9, 0), либеро Мария Филипова, Добриана Рабаджиева - 3 (0, 3, 0), Христина Русева, Гергана Маринова, Емилия Николова, Мария Каракашева, старши треньор Драган Нешич

Русия: Евгения Старцева - 4 точки (2 аса, 2 атаки, 0 блокади), Татяна Кошелева - 11 (1, 9, 1), Любовь Соколова - 18 (2, 14, 2), Екатерина Гамова - 21 (4, 16, 1), Юлия Меркулова - 12 (0, 10, 2), Мария Борисенко - 5 (0, 3, 2), либеро Светлана Крючкова, Наталя Гончарова - 2 (0, 2, 0), Вера Улякина, Екатерина Кабешова, старши треньор Владимир Кузюткин