2. Волейбол
  3. Втора лесна победа за Испания срещу Гърция

Втора лесна победа за Испания срещу Гърция

Испания победи Гърция и във втория мач при домакинството си от втория кръг на Европейската волейболна лига. Така испанките вече гледат към Турция, където ще се проведе и финалният турнир от надпреварата за титлата. Испанките пометоха съперничките си и във втория двубой с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:16), след като сториха същото и в първия двубой, завършил отново при същия резултат поне що се отнася до геймово съотношение – 3:0 (25:13, 25:22, 25:19).

Гърция се опита да намери решение на въпроса как да се спрат испанските атаки и така да се тушира превъзходството на домакините и така дадоха първия гейм доста трудно. Южните ни съседки държаха нивото по време на цялата среща, но испанките намериха пътя към победата без да дадат гейм на съперника.
"Аз съм много доволен от нашата победа, тъй като Гърция играе много по-добре във втория мач и трябваше да положим доста сериозни  усилия, за да победим ", каза испанският треньор Гуидо Вермюлен.

Георгиос Лукидис, треньорът на гъркините също изрази своето мнение: "Направихме твърде много грешки, имаше и притеснение от резултата от първия мач, което даде сериозно предимство на испанките и им позволи да ни победят за втори път. Надявам се да подобрим играта си през следващата седмица.”

Испания и Гърция са в нашата група А, където е и отборът на Сърбия. Нашите за момента са на трета позиция в групата, но все още имат шансове за класиране на финалния турнир, който ще се проведе в турския град Кайзери на 11 и 12 юли.

Резултати :
България – Сърбия - 1:3 (25:16, 24:26, 16:25, 18:25), 3:2 (25:2,1 21:25, 25:18, 22:25, 18:16)
Испания – Гърция - 3:0 (25:20, 25:19, 25:16), (25:13, 25:22, 25:19)