2. Волейбол
  3. Втора загуба в Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Втора загуба в Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

България допусна второ поражение от САЩ след 1-3 в последния варненски мач

България допусна втора загуба от САЩ в първия кръг на група „В” от Световната волейболна лига. В събота тимът на Камило Плачи претърпя поражение с 1-3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25), след като предния ден падна с 2-3.

Нашите бяха надиграни в последния си мач във Варна от тазгодишното издание на турнира, като доминираха единствено в първия гейм, който спечелиха, а в третия дадоха здрав отпор. Отново слабата игра от начален удар и проблеми на мрежата с американския диагонал Матю Андерсън може би се оказаха решаващи. Атаката също не бе на необходимото ниво. Щом и в един момент Камило Плачи призова за кураж, картината се избистря. Борбеният дух просто отсъстваше у „лъвовете”, които ще продължат участието си с домакинства на Сърбия в София на 7 и 8 юни.

Националният ни отбор наистина не успя да издържи и физически, като опасенията на треньорския щаб се оказаха основателни.

Така от двата мача срещу САЩ България спечели само 1 точка.

Световна лига по волейбол, група „В”, втори мач:

БЪЛГАРИЯ – САЩ 1-3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25)

Първи гейм:
Нашите започнаха вихрено и набързо поведоха с 2 точки. След бърза атака на Скримов по диагонала разликата стана 3 точки в полза на българите. Гостите обаче останаха стабилни и два поредни аса на Приди изравниха резултата. Страхотна блокада на Виктор Йосифов ни донесе предимство при първото техническо прекъсване - 8:6. Грешките от начален удар обаче бяха ахилесовата пета на българите. Добрата атака осигуриха три точки аванс за тима на Камило Плачи при втората техническа пауза – 16:13.  Изключително интелигентно отиграване на Тодор Алексиев направиха 4 точки разликата в наша полза при 19:15, като американците сбъркаха, че не поискаха видеоповторение. Николай Николов записа първата си точка от блок при ключовото 23:18. Нашите се възползваха от първия от петте гейм бола и затвориха гейма с 25:19.

Втори гейм:
САЩ започнаха по-добре и поведе с 4:1, но България успя да изравни – 4:4. Топка на Приди в аут позволи на нашите да обърнат при 6:5. Успешните изяви на Скримов и Николов оттеглиха нашите с две точки аванс на първото техническо прекъсване, дошло при 8:6. Щатите обаче осъществиха пълен обрат, като колебливите изяви на Цецо Соколов продължиха, и Камило Плачи поиска прекъсване при 8:9. Направи го и при 10:14. Нищо не се промени в цифровото изражение в сектора на България и при настъпването на втората техническа пауза – 10:16. Камило Плачи призова за повече кураж. Блокада на Цецо Соколов за 13:17 повиши духа в залата, но само за малко. Диагоналът на САЩ Матю Андерсън се бе разиграл много. Чак при 19:22 преодоляхме разликата от четири точки. Силните минути продължиха след поредно интелигентно отиграване през тройната американска блокада на Тодор Алексиев – 20:22. След поискано видеоповторение при спорен ас на Тодор Скримов намалихме на една точка изоставането си при 21:22. Добрите моменти обаче бързо приключиха и САЩ заслужено изравни резултата в геймовете след 25:22 във втория.

Трети гейм:
Той беше най-оспорваният в събота. Две брейк точки направиха нашите в началото му и поведоха с 3:2. Бързо обаче допуснахме обрат и първото техническо прекъсване дойде при 6:8. Геймът продължи доста оспорвано. Двата състава си разменяха водачеството. Предимството беше за България при втората пауза, дошла при 16:14. Американците обаче подобриха играта си от начален удар и Камило Плачи поиска прекъсване при 17:20. САЩ беше на път да обърне резултата, след като имаше три гейм бола при 24:21, но Ники Пенчев и компания намалиха изоставането на една точка. Виктор Йосифов беше безпощаден за 24:24. Камило Плачи поиска решително видеоповторение за докосване на мрежата от американски състезател, което не беше успешно, и в крайна сметка американците поведоха с 2-1 след 27:25.

Четвърти гейм:
Първото техническо прекъсване дойде с преднина от 5 точки за физически по-здравия отбор на САЩ – 8:3. Духът в българския отбор беше доста спаднал и включването на Дани Милушев сякаш бе позакъсняло. Нашите не можеха да се справят с Андерсън и втората пауза дойде при 16:9 за „янките”. САЩ нямаше проблем да затвори четвъртия гейм с 25:17 и с това и втория мач.

Стартови състави:

България: Георги Братоев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев (к), Николай Николов, Цветан Соколов - Теодор Салпаров

САЩ: Матю Андерсън, Тейлър Сандер, Дейвид Лий, Уилям Приди, Майка Кристенсън, Максуел Холт – Ерик Шоджи

Зала: "Конгресна", Дворец на културата и спорта, 5900 зрители

Състав на мъжкия национален отбор за мачовете със САЩ от Световната лига във Варна:

Разпределители: Георги Братоев и Добромир Димитров

Диагонали: Цветан Соколов и Данаил Милушев

Посрещачи: Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Валентин Братоев и Николай Пенчев

Центрове: Виктор Йосифов, Николай Николов и Иван Латунов

Либеро: Теодор Салпаров

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"