2. Волейбол
  3. Япония изненада лошо Русия в Сургут – 3:1

Япония изненада лошо Русия в Сургут – 3:1

Националният отбор на Япония по волейбол постигна нова знаменита победа в тазгодишното издание на Световната лига, след като победи с 3:1(25:23, 25:23, 22:25, 25:21) гейма състава на Русия и то като гост.

Националният отбор на Япония по волейбол постигна нова знаменита победа в тазгодишното издание на Световната лига, след като победи с 3:1(25:23, 25:23, 22:25, 25:21) гейма състава на Русия и то като гост. Срещата се игра в Сургут, а на „самураите” бяха необходими 1 час и 51 минути, за да стигнат до успеха. Така, след като на практика изхвърлиха България от финалите на надпреварата, сега японците почти сториха това и с Русия. Надеждата на „сборная” е „трикольорите” да успея да победят Куба в предстоящите два мача във Варна.

Като цяло мачът бе много оспорван и никой от двата тима не успяваше да вземе голяма преднина. Първият и вторият гейм вървяха точка за точка, но в края на двете части нервите на японците се оказаха по-здрави и те успяха да ги спечелят с по 25:23. В третата част руснаците хвърлиха всички сили и успяха да се върнат в мача, печелейки я с 25:22. В последния четвърти гейм обаче, „самураите” погребаха „сборная”, взимайки го с 25:21 точки.

Най-резултатен за руснаците бе Юри Бережко, който завърши с 16 точки, 13 от атака, 2 от блокада и 1 от сервис. За гостите от Япония с най-много точки приключиха Маеда Казуки и Тацуя Фукузава, по 18.