2. Волейбол
  3. Юношите победиха Дания

Юношите победиха Дания

При младежите, старша възраст, България загуби първия си мач от световните квалификации

Българските национали по волейбол за юноши се наложиха с 3:1 (23:25, 25:23, 25:11, 25:17) над Дания на старта на  европейските квалификации за турнира в Турция през тази година.

В софийската зала "Христо Ботев", България загуби първия гейм  по нелеп начин, но бързо се върна в мача. Момчетата на Драган Иванов бяха по-добрият отбор и стигнаха до бърз обрат, с което  се изравниха в група "F" с отбора на Португалия.

Иберийците се  наложиха над Словения с 3:1 (19:25, 25:22, 26:24, 25:23) в  ранния мач от петъчната програма на турнира. България играе втория мач и в събота, като съперник от 18:30  часа е отборът на Словения.

Португалия пък ще се изправи срещу  Дания от 16 часа.

При младежите, старша възраст, България загуби първия си мач от световните квалификации, след като отстъпи с 0:3 (19:25, 23:25, 26:28) на Германия.

Воденият от Атанас Петров отбор загуби тежко първия гейм, но постепенно стабилизира играта си и беше близо до успех във втория, в който обаче отстъпи на две точки. В третата част от мача българите поведоха с пет точки в най-важния момент, но германците обърнаха развоя на срещата в заключителните разигравания и спечелиха чиста победа.

В другия мач от група "F" Холандия победи Хърватия, като утре България играе именно срещу "лалетата".

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"