2. Волейбол
  3. Загубихме първата контрола от Сърбия в Белград – 1:3

Загубихме първата контрола от Сърбия в Белград – 1:3

Националният отбор по волейбол на България за жени загуби първата си от двете контроли като гост на Сърбия в Белград с 1:3 гейма (23:25, 25:19, 22:25, 22:25) за близо 90 минути игрово време.

Старши треньорът Драган Нешич пусна в игра всичките налични състезателки, освен второто либеро Кристин Колчагова. Най-резултатни за отбора бяха двете доскорошни съотборнички в РК (Кан, Франция) Ева Янева и Страшимира Филипова. Волейболистка номер 1 на България за 2008 г. записа 12 точки, от които 2 аса и 3 блокади, а русата централна блокировачка добави 11, също с 2 аса и 3 блокади. На позицията диагонал на разпределителя титулярка беше Елена Колева, а Радостина Кицигой влизаше от ъгъла. Двата резервни центъра на България Габриела Коева и Цветелина Заркова регистрираха много висока успеваемост на атаката - съответно 100 и 80%.

Топреализаторка на мача стана сръбкинята Милена Рашич със 17 точки, като цели 8 от тях дойдоха от блокада.

Двата отбора ще изиграят още една приятелска среща днес.

Състави:

Сърбия: Ивана Джерисило - 5 точки (0 аса, 5 атаки, 0 блокади), Мая Огньенович - 1 (0, 1, 0), Бризитка Молнар - 10 (0, 7, 3), Йелена Николич - 3 (0, 3, 0), Наташа Кръсманович - 10 (1, 5, 4), Милена Рашич - 17 (1, 8, 8), либеро Сузана Чевич, Йована Бракочевич - 12 (0, 11, 1), Ясна Майсторович - 2 (1, 1, 0), Ана Антонийевич - 2 (1, 1, 0), Йована Весович - 12 (0, 11, 1), Александра Петрович - 1 (0, 0, 1), старши треньор Зоран Терзич

България: Любка Дебърлиева - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Елена Колева - 6 (0, 3, 3), Ева Янева - 12 (2, 7, 3), Анета Германова - 4 (0, 4, 0), Илияна Петкова - 6 (0, 4, 2), Страшимира Филипова - 11 (2, 6, 3), либеро Мария Филипова, Евелина Цветанова, Цветелина Заркова - 5 (0, 4, 1), Радостина Кицигой - 3 (0, 3, 0), Елица Василева - 7 (0, 6, 1), Радосвета Тенева-Миличевич - 1 (0, 1, 0), Габриела Коева - 5 (0, 3, 2), Таня Събкова, старши треньор Драган Нешич