2. Волейбол
  3. Зенит (Казан) взе бронзовите медали в Доха

Зенит (Казан) взе бронзовите медали в Доха

Волейболният шампион на Русия и победител в Шампионската лига "Индезит" през 2008 година Зенит (Казан) спечели бронзовите медали на световното клубно първенство в Доха.

Бъдещият съперник на българския ЦСКА в тазгодишното издание на най-престижния европейски клубен турнир, надделя без особени трудности над шампиона на Иран и Азия Паякан с 3:0 (25:13, 25:18, 25:16) в малкия финал на турнира.

Максим Пантелеймоненко бе най-резултатен за руснаците със 17 точки, а Алексей Черемисин добави 12 точки. За състава на Паякан Мохамад Казем реализира 11 точки.

По-късно тази вечер е финалът между европейският първенец БГ Тренто и шампиона на Полша СКРА (Белхатов), който участва с "уайлд кард" на турнира.