2. Волейбол
  3. Жалко: България взе само гейм на Русия и се прости с европейското (видео)

Жалко: България взе само гейм на Русия и се прости с европейското (видео)

"Лъвовете" не издържаха на атаките на "сборная" и загубиха с 1:3 гейма

Черен ден за българския волейбол. Националният ни отбор успя да вземе само гейм от световния шампион Русия и се сбогува с европейското първенство, което се провежда в Чехия и Австрия. Момчетата на Радостин Стойчев спечелиха първата част с 25:22, но „сборная” взе останалите с 19:25, 18:25 и 19:25 и ще играят с Италия или Финландия на единия полуфинал. В другия Полша очаква съперника си от двубоя между Сърбия и Франция.

Българите направиха много силен първи гейм и логично го спечелиха. „Трикольорите” играха много добре в защита и нападение, докато руснаците допуснаха няколко фатални грешки от сервис. Блокадата също вървеше, което допълнително затрудни противника.

Вторият гейм вървеше точка за точка до 12:12. След това обаче нашите сякаш спряха да играят, започнаха да допускат много грешки и тимът, воден от Алекно, набързо направи разликата на 4 точки и не изпусна инициативата. Нашите показаха някакви проблясъци в играта си, но на моменти и съдията и късметът не бяха на тяхна страна.

Абсолютно същият сценарии се повтори и в оставащите два гейма, в които по никакъв начин България не затрудни световния шампион. Възпитаниците на Стойчев бяха доста предсказуеми в действията си и руснаците с лекота блокираха атаките им. Играчите на „сборная” значително подобри сервиса си и неприятностите за нашите дойдоха и оттам. Разликата в третия гейм стигна 8 точки, която просто нямаше как да бъде стопена.

Това първенство за българският национален отбор ще се запомни с феърплея, който демонстрира срещу Германия и благодарение на който се изправи срещу Русия. Основният ни съперник в групата - Полша - си изигра много правилно картите и е на полуфинал в надпреварата.