2. Волейбол
  3. Женският Локо (София) би Спартак с 3:1 гейма

Женският Локо (София) би Спартак с 3:1 гейма

Плевенчанки загубиха от софиянки с 1:3 (17:25, 25:19, 16:25, 24:26) и завършиха на седмото място преди плейофите,

Женският волейболен състав на Локомотив (София) постигна победа в последния си мач от редовния сезон в Държавното първенство с 3:1 гейма.

Единият гейм, който Спартак 96 (Плевен) спечели срещу гостуващия столичен тим, може да се окаже решаващ за загубване на ценното трето място от страна на "червено-черните".

Плевенчанки загубиха от софиянки с 1:3 (17:25, 25:19, 16:25, 24:26) и завършиха на седмото място преди плейофите, което им отрежда за четвъртфинален съперник втория в таблицата Марица (Пловдив).

Диагоналът на Локомотив Вяра Хаджимоскова отбеляза 18 точки в мача, а за Спарта Виктория Цолова завърши с 12.

При чиста победа за Локо момичетата на Страхил Балов щяха със сигурност да завършат трети и, не само да срещнат слабака Спартак Интерком Груп (Варна) в първия плейоф, но и да избягнат големия фаворит ЦСКА (София) във втория.