2. Волейбол
  3. Женският ни волейболен тим се размина с олимпийска квота

Женският ни волейболен тим се размина с олимпийска квота

Това стана факт, след като в третия мач от групата си нашите момичета загубиха с 0:3 от Германия (22:25, 22:25, 11:25)

Женският национален отбор по волейбол на България се прости с възможността да спечели квота за Олимпийските игри от квалификационният турнир в Турция. Това стана факт, след като в третия мач от групата си нашите момичета загубиха с 0:3 от Германия (22:25, 22:25, 11:25).

Така тимът ни завърши на трето място в групата си, с една победа и две загуби и не можа да намери място на полуфиналите, където Турция и Германия. Място в Лондон пък ще спечели само победителят в цялата квалификация.

В началото мачът започна точка за точка, като при първата техническа пауза българките водеха с 8:7. След това нашите увеличиха на 9:7, но последва обрат за 10:9 и при второто прекъсване германките вече имаха преднина от 2 точки за 16:14. Оттук бундестимът започна да трупа аванс и дори поведе с 22:16. Тогава „лъвиците” се стегнаха и намалиха на 22:20, но за обрат явно бе късно и Германия спечели първия гейм с 25:22.

Втората част започна отлично за нашите, които още при първото прекъсване вече водеха с 8:5. Тя се увеличи за кратко до 12:8 и се запази на 3 точки при 15:12, когато последва и обратът. Германия поведе със 17:15, нашите на свой ред обърнаха за 18:17, но допуснаха нови пет поредни точки на съперника, който поведе с 22:18 и в крайна сметка затвори гейма отново с 25:22.

Третият гейм бе отчайващ за българския тим. Германките поведоха с 5:1, а първата пауза дойде при 8:4. Оттук започна да се трупа огромна разлика и второто прекъсване дойде при 16:8, а нашите отбелязаха точка едва за 19:9. Резултатът набъбна още повече за 22:9 и в крайна сметка мачът приключи след 25:11.

Така всъщност България шансове за класиране на Олимпийските игри, тъй като остава само още един квалификационен турнир, в който ще участват европейски отбори – световната квалификация в Токио. За там отборите участници вече са поканени - България не е сред тях и трябва да стане нещо извънредно, за да настъпи промяна.