2. Волейбол
  3. Женският отбор на България загуби от Сърбия с 1:3 гейма

Женският отбор на България загуби от Сърбия с 1:3 гейма

Женският национален отбор на България записа трета загуба в Европейската лига. Късно снощи възпитаничките на Драган Нешич загубиха като гости на Сърбия с 1:3 гейма (21:25, 21:25, 25:23, 25:27). Първият мач от 5-ия кръг в група „А”, който се игра в градчето Обреновац, бе наблюдаван от 1000 зрители.

В стартовия състав на българките бяха направен две промени, като вместо Габриела Коева и Елица Василева, в игра е върнаха Илияна Петкова и Ева Янева. Първият гейм се развиваше равностойно, като домакинките успяха да поведат с 11:6. Само за няколко минути българките успяха да стопят преднината и резултатът стана 13:13. Двата отбора бяха равностойни почти до края, но сръбкините успяха да дръпнат с 24:21, а след това затвориха гейма с добра блокада на Великович.

Втората част отново бе равностойна, а резултатът бе равен почти през цялото време. В крайна сметка, при 18:18 треньорът на сръбкините Зоран Терзич взе второ прекъсване, което даде ефект и Сърбия дръпна с 21:18. Сръбкините затвориха гейма при 25:21, след като Илиана Петкова от сервис прати топката в аут.

В третия гейм българките започнаха по-добре, като възпитаничките на Нешич успяха да поведат набързо с 3:0. Разликата накрая бе 21:20 в полза на Сърбия, но с две добри блокади България успя да обърне резултата до 25:23.

Четвъртата част също тръгна добре за възпитаничките на Нешич, които отново поведоха в резултата. Сръбкините обаче успяха да изравнят и в крайна сметка изтръгнаха победата с 27:25, което им помогна и да спечелят срещата с 3:1 гейма. В

Въпреки загубата България остана на 2-о място във временното класиране на Група "A" с 15 точки, след 6 победи и 3 загуби, а Сърбия продължава да е лидер с 16 точки. Вторият мач между двата отбора е днес от 21:30 часа в Обреновац.