2. Волейбол
  3. Женският отбор на ЦСКА отсрами мъжете, ще зимува на върха

Женският отбор на ЦСКА отсрами мъжете, ще зимува на върха

Волейболистките на Спартак Интерком Груп (Варна) и ЦСКА (София) изиграха последната среща от есенния дял на Държавното първенство за жени. Варненки отстъпиха в домакинския си мач срещу ЦСКА с 0:3 (19:25, 26:28, 17:25), съобщи СИА ДКС.

Този мач можеше да завърши и по друг начин, но варненки изпуснаха да спечелят втората част при реална възможност за успех. ЦСКА поведе с 12:6, после се стигна до 24:22 в полза на Червените. С добра игра Спартак изравни резултата за 24:24 и започна битката точка за точка. Отлично в този гейм игра Роси Кирилова, но Елена Георгиева направи две грешки на посрещане, което затрудни разпределителката на варненки и това костваше гейма. В третия гейм гостите от София отново доминираха.

Така ЦСКА ще зимува като лидер в класирането с 16 точки от 8 мача без загуба. Втори е Левски Сиконко (София) с 15 точки, а Марица (Пловдив), Енерджи-Калиакра (Каварна) и Славия (София) са наредени от третото до петото място с по 13 точки. Варненският Спартак задмина плевенския и се нареди на седмото място с 10 точки.