2. Волейбол
  3. Звездец изненада Черно море Баск

Звездец изненада Черно море Баск

Тимът от Горна Малина постигна втора победа във ВЛ

„Звездец“ (Горна Малина) постигна втора победа през сезона във Висшата лига, след като в среща от 12-ия кръг надигра гостуващия „Черно море Баск“ (Варна) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:23, 25:19).

Тимът на Иван Генков започна ударно срещата, повеждайки с 8:2 на първото техническо прекъсване. Доминацията на домакините продължи до края на гейма, за да поведат в резултата с 1:0 след 25:22.

Втората част започна оспорвано като и двата тима показаха добра игра и не позволяваха на противника да се откъсне в резултата. Тенденцията продължи до края на гейма, който бе спечелен от варненци с 25:22, след като в решителните разигравания показаха по-силна игра в атака.

Третият гейм отново започна оспорвано, а на първото техническо прекъсване гостите водеха с 1-а точка. Домакините успяха на свой ред да постигнат едноточково предимство. До края на частта водачеството бе разменяно няколко пъти, но добрата игра на домакините на блокада им позволи да поведат с 2:1 след 25:23.

Четвъртият гейм бе изключително изнервен. Спорни съдийски решения и червен картон за помощник-треньора Борислав Кьосев предизвкаха силни емоции сред публиката и състезателите от двете страни на мрежата. Резултатът вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване, когато домакините показаха добра игра на всички елементи и успяха да постигнат втора победа за сезона след 25:19.

С този успех домакините от Горна Малина се доближиха само на 2 точки от 8-ия „Изгрев“ (Ябланица), който е с актив от 9 точки. За „моряците“ пък загубата е 5-а през сезона и с 21 точки заемат 3-о място.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"