2. Волейбол
  3. Звездовищата се класираха на полуфинал във Volley Mania

Звездовищата се класираха на полуфинал във Volley Mania

Отборът на Звездовищата се класира на полуфиналите в Б дивизия в Любителската волейболна лига Volley Mania. Капитанът Ангел Ангелов и останалите в състава се наложиха с 3:1 (16:25, 25:19, 27:25, 25:21) над Евъргрийн ънлимитед.

След загубения първи гейм с голяма разлика Звездовищата успяха да променят играта си и изравниха. След това взеха оспорвания трети гейм, за да стигнат до успеха в мача. Амбициозният отбор направи обрат в серията и след 2:1 победи се класира на полуфинала.

Там съперник на Звездовищата ще е Пълдин. В другата среща ще спорят Ихтиман и ОКИСС 93.

Окисите заслужиха да продължат да се борят за влизане в елита, след като също направиха обрат до 2:1 победи в серията. В решителния мач те се наложиха с 3:1 (25:18, 25:16, 21:25, 25:16) над КСВ.

За да се затвърди впечатлението от оспорвания сезон и в двете дивизии, Ихтиман също имаше нужда от три мача по пътя към полуфиналите. Непобеденият през годината отбор загуби с 2:3 от Осогово волей втората среща от серията. В третия двубой Ихтиман се наложи с 3:1 (25:17, 25:17, 22:25, 25:19).

Финалистите ще си осигурят място в елита през следващия сезон. Третият и четвъртият ще играят турнир с Металиченца и Каска с лампа за другите две места в А дивизия. От елита отпаднаха Тигрите и Инстрейд.

Полуфиналите и финалът ще се играят в залата на Славия "Панайот Пондалов" на 5 и 6 май.