2. Втора лига
  3. 10 от Марица се разправиха с Етър (ВИДЕО)

10 от Марица се разправиха с Етър (ВИДЕО)

Домакините играха близо час с човек по-малко, вкараха гол от центъра

Марица (Пловдив) надви с 2:0 Етър в мач от 17-ия кръг на Втора лига. “Пиратите” заслужено стигнаха до трите точки с две прекрасни попадения, въпреки че през по-голямата част от мача играха с човек по-малко.

Двубоят започна с удар на Фемия с глава в първите секунди, но право в ръцете на вратаря. В седмата минута Кнежевич опита хубав диагонален удар, но неточно.

В 15-ата минута Марица имаше шанс да открие резултата, но топката излезе в аут. Само 3 минути по-късно обаче Марица успя да вкара. След извеждащ пас към Мариян Тонев защитник на Етър не успя да се намеси и пропусна кълбото покрай себе си. Така нападателят на “пиратите” успя да поеме, да проемине покрай вратаря и се хубав шут да открие за 1:0.

След допуснатото попадение Етър погледна повече към врата на Марица и търсеше бързо изравняване. В 28-ата минута Кольо Станев центрира опасно, а защитник на пловдивчани скочи на шпагат и можеше да си вкара автогол.

По-късно хубава атака на Марица пък завърши с неточен изстрел на Марчев. Лошото за “пиратите” дойде в 33-ата минута, когато Ивееш изведе добре Дани Младенов и нападателят излезе на чиста стрелкова позиция, но Георги Иванов скочи в краката му и получи директен червен картон.

При последвалия пряк свободен удар Кнежевич стреля опасно, но Илия Николов спаси. До края на полувремето резултатът остана непроменен и така Марица се оттегли с аванс на почивката, макар и с човек по-малко.

Второто полувреме започна с натиск на Етър, но без особен успех. В 53-ата минута Фемия получи на границата на наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Илия Николов.

В 82-ата минута дойде и най-красивият момент в мача. Милен Танчев тръгна от собствената си половина, стигна до центъра и с фамозно изпълнение успя да прехвърли вратаря на “болярите”, който бе излязъл по-напред. Така, въпреки че игра през по-голямата част от времето с 10 души, пловдивчани успяха да вкарат второ попадение и заслужено да си тръгнат с трите точки.

С тази победа Марица се изкачи до 8-ото място преди изиграването на останалите срещи, като събира в актив от 27 точки. Етър от своя страна пропусна възможността да оглави класирането, като остава с 37 точки на второто място.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч