2. Втора лига
  3. Банско победи U-19 на Хебър в голово шоу

Банско победи U-19 на Хебър в голово шоу

Срещата в Пазарджик завърши 4:3

С победа тръгна в контролите от зимната подготовка обновения мъжки отбор на ФК Банско. На помощния терен на стадион Георги Бенковски съвем заслужена победа постигнаха възпитаниците на треньорския дует Георги Иванов и Ели Маркес, побеждавайки като гости с 4:3.

Срещата започна неприятно за отбора на гостите с гол , отбелязан от Мартин Вълчинов. Това не отчая футболистите от Банско и след отличен пробив по левия фланг Милко Георгиев навлече в наказателното поле на домакините, центрира успоредно по земята и намиращия се на втора греда Уилсън засече кълбото за 1:1. До края на първото полувреме не бяха отбелязани нови попадения.

На почивката  треньорите на гостуващия тим направиха бърз разбор на първата част, дадоха указания за излизане от ситуацията и това даде своя положителен резултат.  През втората част се заигра с повече ентусиазъм, по-разнообразни атаки, повече желание за победа и нещата се случиха. Втория гол за отбора на гостите отбеляза Георги Рошков от дузпа, отсъдена от главния съдия , за спъване на Денис Ангелов вътре в наказателното поле на домакините. Пет минути по-късно Стоян Сотиров от Хебър с далечен шут изненада вратаря на Банско и резултата бе изравнен – 2:2.

Милен Лефтеров изпревари вратаря на Хебър и бе повален вътре в наказателното поле и по категоричен начин главния арбитър отсъди нова дузпа за гостите, която Денис Ангелов превърна в гол за 2:3. Цветан Йорданов от отбора на Хебър при отлична контраатака изпрати топката в далечния ъгъл зад стража на гостите за 3:3. Натискът на футболистите от Банско се засили и при меле , създадено в наказателното поле на домакините, Велин Низамов се възползва от недобре изчистена топка и някъде от мястото за изпълнение на дузпи я изпрати неспасяемо в мрежата на Хебър за 3:4.

След мача Георги Иванов  от треньорския щаб на отбора на Банско сподели: Добър старт на фона на малкото занимания, които направихме с наличните  и привлечените отвън футболисти. В момента умуваме на кои 20 състезатели да разчитаме по време на лагер-сбора в Сандански, който ще проведем от 1 до 6 февруари.  По това време ще изиграем две контролни срещи, както следва: на 4 февруари  срещу Гранит Владая и на 6 февруари срещу Левски Лом. Терените и часовете за игра ще уточним допълнително.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч