2. Втора лига
  3. Беласица падна от Пирин в Благоевград

Беласица падна от Пирин в Благоевград

"Орлетата" се наложиха с 2:1, вижте коментарите от двата лагера след контролата

В третия си контролен мач мъжкият отбор на ОФК Беласица премери сили на стадион "Христо Ботев" в Благоевград с втородивизионния Пирин.

На отлично подготвения терен по-добре през първата част на двубоя стоеше отборът на домакините.

"Орлетата" можеха да поведат в резултата още в 7-ата минута. Тогава Венцислав Бенгюзов уцели напречната греда, завършвайки хубава комбинация между Андон Гущеров и Гурам Гощелиани.

Пет минути по-късно Пирин все пак излезе напред. Антон Карачанаков проби отляво и даде успореден на голлинията пас, който бе засечен отблизо от новото попълнение Орлин Старокин.

В 14-ата минута Гущеров намери Карачанаков на стрелкова позиция, но той изпрати топката извън очертанията на вратата.

Отборът на домакините отбеляза  втория си  гол в  42-ата минута. Тогава  Александър Бастунов центрира перфектно в наказателното поле, където Андон Гущеров изпрати топката в мрежата след хубав удар с глава, изпреварвайки двамата централни защитници на гостите.

През втората част на мача в отбора на гостите влязоха в игра Живко Димитров, Иван Марчев, Александър Смилков, Патрик Попов и вратаря Кирил Георгиев. Играта на петричкия тим се оживи.

В 66-ата минута на мястото на вратаря Петър Петров се появи юношата Александър Марковски, който записа дебют с първия отбор. Младият страж се намеси отлично в 79-ата минута, когато Александър Дюлгеров изби към вратата опасно центриране на Аспарух Шамкалов в наказателното поле, а топката в крайна сметка се отклони от страничната греда.

В 82-ата минута Пирин пропусна още едно чисто положение за гол. Асен Либяховски изведе Андон Гущеров на чиста позиция, но техничният му изстрел мина покрай лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков пропусна отблизо, след като получи удобно подаване от Либяховски.

В 86-ата минута Стивън Кирилов от гостите центрира опасно, но младият Марковски се намеси и улови.

Две минути по-късно Аспарух Шамкалов направи пропуск за гостите.

Две минути преди края на срещата след атака по левия фланг на Беласица Иван Марчев насочи топката към Живко Димитров, а той към Симеон Бояджиев, който  майсторски преодоля защитника на Пирин Дюлгеров и изпрати топката в далечната греда в стил Меси за 2:1. Този гол-шедьовър бе най-доброто нещо в мача за отбора на Беласица.

„Мачът беше много коректен и на отлично подготвен терен. Дано и двата отбора да имат късмет и да се озоват от следващото първенство в по-горните първа и втора лига”, сподели Венко Попов-президент на ФК Пирин, а наставникът на петричани Саша Симонович сподели:

„Влязохме плахо в мача. Явно футболистите имаха респект от отбора на Пирин, който се намира пред вратата на Ефбет лига. Иначе имахме хубави комбинации по крилата. Втората част излязохме по-друго яче на терена. Полека-лека заиграхме в свой стил. Имахме доста центрирания пред вратата на Пирин. Последният ни пас пред вратата обаче не бе точен. Ако искаме да реализираме целта си, трябва да изчистим някои грешки, т.е.стари навици, натрупани от години, което не може да стане изведнъж с магическа пръчка. Някои от футболистите играха на непривични за тях постове-Марти Таушанов заради отсъствието на Тони Костадинов. Исках да видя и възможностите на новопривлечените футболисти. Стана добър контролен мач.Последният ще бъде срещу U-19 на ЦСКА”.

Пирин (Благоевград) – Беласица (Петрич)
1:0 Орлин Старокин (12)
2:0 Андон Гущеров (42)
2:1 Симеон Бояджиев (89)
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч