3. Беласица загуби на Царя от дубъла на ЦСКА 1948 след автогол

Беласица загуби на Царя от дубъла на ЦСКА 1948 след автогол

Отборът от Петрич със силно първо полувреме

Беласица загуби на Царя  от дубъла на ЦСКА 1948 след автогол

Силно първо полувреме изиграха футболистите на „Беласица” и ЦСКА 1948 ІІ в контролен мач, игран на стадион „Цар Самуил” в Петрич.

Футболистите на домакините провеждаха атаките си  най-вече по крилата чрез Васил Божинов и Аспарух Смилков, които често си сменяха местата. Отборът на гостите играеше много стабилно в защита, където блестеше снажния Рафаил Пърликов,  който освен, че ръководеше колегите си, обираше с глава всички центрирани топки. Първата атака на петричкия тим бе в 7-ма минута, когато е изведен Аспарух Смилков в наказателното поле на гостите, но бе навреме пресрещнат от Рафаил Пърликов и не се стигна до стрелба. За няколко минути гостите пренесоха играта в половината на домакините, но отзад защитата начело с Атанас Димитров беше много внимателна и стабилна.  На два пъти Андон Гущеров и Аспарух Смилков се озоваха в удобни позиции за стрелба, но насочените топки бяха уловени от вратаря на гостите Иван Василев.  В 36-та минута при опасна атака по левия фланг на гостите, подета от Ивайло Марков, който навлезе в наказателното поле на домакините, стреля от движение, но до попадение не се стигна. Две минути по-късно включилия се в помощ на нападението на гостите Рафаил Пърликов насочи топката опасно  пред вратата на Беласица, но Атанас Димитров се намеси удачно и изби топката в корнер. В самия край на полувремето Борис Димитров с остър шут от 25 метра опита да изненада домакините, но Атанас Димитров изби кълбото с глава навреме.

През втората част на срещата наставниците на двата отбора Светлан Кондев и Вальо Илиев извършиха поетапно доста смени. Атанас Карачоров от отбора на „Беласица” бе неудържим по десния фланг и всички проблеми на армейците идваха след негови центрирания. Вратарят и защитата на гостите, начело с Рафаил Пърликов, бяха причина да не се стигне до отбелязване на голове в тяхната врата. Пет непростими пропуска направиха футболистите на „Беласица” след удари на Мариян Вангелов на два пъти, Запро Динев веднъж и Мартин Русков на два пъти с глава. Единственото попадение в срещата стана в 54-та минута, когато след удар на дошлия на проби молдовец Тудор топката се отклони от защитник на „Беласица” и се спря в мрежата за 0:1.

След срещата старши треньорът на ЦСКА 1948 ІІ Валентин Илиев сподели, че е станал много хубав мач. „Изказвам своето задоволство от много доброто съдийство на младата съдийска тройка Благовест Танев, Любослав Танев и Аспарух  Сяров. Такова точно , обективно и навременно съдийство рядко се случва и то бе в основата мачът да премине в спортсменски тон”, завърши Вальо Илиев.

За пореден път над 300 зрители, дошли за наблюдават срещата, видяха невероятното съдийство на младата петричка съдийска тройка, която има голямо бъдеще. Новото име в отбора на „Беласица” е Иван Марчев,  който преди две години беше част от петричкия тим.