2. Втора лига
  3. Берое обърна Локо (Мездра) на "Албена Къп" - 2:1

Берое обърна Локо (Мездра) на "Албена Къп" - 2:1

Тимът от Стара Загора изоставаше в резултата до 75-ата минута, но успя да отбележи два гола в последните минути и да се поздрави с победата.

Берое успя да обърне с 2:1 Локомотив (Мездра), в мач от втора група на турнира "Албена Къп".

Първото полувреме определено не бе от най-привлекателните за наблюдаване, а най-интересното се случи в самия му край. Тогава (44-та мин.) Фаусто Лоренцо подаде на Фозе Марено, а техничният му удар не остави шансове на Даниел Белчев - 0:1.

Втородивизионният тим вложи много старание през втората част, за да избегне загубата, като упоритостта на "зелените" бе възнаградена. В 75-ата минута Петър Димитров проби по дясното крило и центрира към Любомир Величков, който реализира с глава за 1:1.

Мачът отиваше към заслужено равенство, когато беройци повториха упражнението. Вторият гол бе огледален на първия, като отново центриране на Димитров намери "на втория етаж" Величков, който донесе победата на тима си - 2:1.

Така Берое и Черно море събраха по 3 точки след първия кръг на борбата в групата, а Локо (Мз) и България (под 19г.) остават без точка