2. Втора лига
  3. Берое се наложи с 3:1 над Банско в контрола

Берое се наложи с 3:1 над Банско в контрола

Двубоят се игра на стадион "Септември" в Смолян

В мач, който се игра почти на една врата и при тотална доминация за “заралии”, те победиха с 3:1 Банско в третата си контролна среща. Венцислав Христов откри в 29-ата минута, Сергей Георгиев изравни в 33-ата, а Георги Андонов направи 2:1 в последната минута на първата част. Крайният резултат оформи Дончо Атанасов в 87-ата минута след отлично центриране на Здравко Илиев, съобщават от пресслужбата на Берое.

Иван Караджов започна на вратата. Пламен Крумов заигра от дясно в отбрана, а Веселин Пенев от ляво. Иво Иванов и Борислав Стойчев играха като централни защитници. Елиаш и Мартин Райнов действаха като опорни халгове. Давид Каядо и Иван Горанов заиграха по крилата, а Георги Андонов зае мястото зад нападателя Венцислав Христов.

През цялата първа част беройци владееха повече топката и организираха доста скоростни атаки с по едно или две докосвания на играч.

В 11-ата минута Венцислав Христов изведе отлично Георги Андонов на добра позиция в коридор, той стреля, но топката за малко не намери целта.

В 16-ата минута Веселин Пенев центрира много добре към първа греда, където обаче двама играчи се разминаха. Мартин Райнов се опита да стреля, но бе блокиран.

Веселин Пенев центрира в наказателното поле, но Венцислав Христов остана на сантиметри под топката и не успя да засече.

В 23-ата минута Пламен Крумов центрира превъзходно от пряк свободен удар в дясно по атаката на Берое. Георги Андонов насочи топката с глава след като бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но кълбото мина на сантиметри над вратата.

Резултатът бе открит в 29-ата минута когато топката бе открадната от Елиаш в центъра. Той подаде към Георги Андонов, който изведе перфектно Венцислав Христов сам срещу вратаря. С премерен шут с горния ляв ъгъл на Васил Ганев нападателят на Берое се разписа за 1:0.

При първата си по-сериозна опасност символичните гости от Банско изравниха резултата. При центриране от фаул в наказателното поле към втора греда Сергей Георгиев засече с глава и прати топката в горния десен ъгъл на пазената от Караджов врата за 1:1.

В 36-ата минута Венцислав Христов проби перфектно от ляво, навлезе в наказателното поле, центрира по земя, вратарят Васил Ганев изби в краката на Иван Горанов, който от точката за изпълнение дузпа стреля силно, но Йордан Лечов изби на сантиметри от гол линията. Топката попадна в Мартин Райнов, който пробва шут от дистанция, но кълбото мина малко над вратата.

Беройци излязоха отново напред в резултата в последната минута на първата част, когато Иво Иванов се пребори в центъра, подаде към Венцислав Христов, който изведе с едно докосване перфектно Георги Андонов в наказтаелното поле, който стреля превъзходно с плътен удар в горния ъгъл на вратата и се разписа за 2:1.

След почивката играта продължи да се диктува от Берое. В 52-ата минута топката бе центрирана отлично от фаул от Веселин Пенев. С много малко вратарят на Банско изпревари Георги Андонов като скочи и улови.

В 55-ата минута Венцислав Христов се пребори, хубаво проби, центрира към Каядо, който е оставен сам на границата на наказателното и стреля, но ударът му не успя да застраши стража на символичните гости.

Три минути по-късно Мартин Райнов подаде в дясно към Крумов, който напредна, центрира по земя, но Давив Каядо се размина с топката и вратаря улови.

В 68-ата минута Амир Саюд подаде на Мартин Райнов, който изведе великолепно Дончо Атанасов по левия фланг, който използва пространство пред себе си, напредна и прати топката на сантиметри над напречната греда.

Амир Саюд овладя в 77-ата минута пред наказателното поле, подаде с пета за Педро Еуженио, който напредна превъзходно и пробва центриране по земя към Джери Ситое, но в последния момент защитник на Банско успя да избие и така да предотврати удар на играча от Мозамбик сам срещу вратаря.

В 79-ата минута Педро Еуженио от дясното крило подаде на Дончо Атанасов на границата на наказателното поле. Той стреля добре, но в ръцете на вратаря.

Резултатът стана 3:1 в 87-ата минута когато Здравко Илиев проби от дясно, центрира, играч на “Банско” подложи крак и изби, но топката попадна в Дончо Атанасов, който бе безпощаден за 3:1.

В 88-ата минута Амир Саюд направи хубав диагонален пас за Здравко Илиев, който напредна, центрира от дясно в наказателното поле, от където Атанас Зехиров с глава прати топката на сантиметри встрани от целта.

Мачът между Берое и Лудогорец за Суперкупата на България е идната сряда (10 юли) от 20:30 часа в София на националния стадион “Васил Левски”. Преди това Берое ще изиграе контрола с Раковски 2011 (Раковски). Мачът ще се играе на 6 юли, събота, от 18:30 часа, вместо на 7 юли, както бе предвидено предварително.

Берое (Стара Загора) – Банско (Банско) 3:1

голмайстори:
 1:0 Венцислав Христов 29′, 1:1 Сергей Георгиев 33′, 2:1 Георги Андонов 45′, 3:1 Дончо Атанасов 87′

Берое (Стара Загора):
73. Иван Караджов, 17. Пламен Крумов (60′ – 2. Здравко Илиев), 6. Иво Иванов (60′ – 3. Владимир Зафиров), 5. Борислав Стойчев (60′ – 14. Игнат Дишлиев), 28. Веселин Пенев (67′ – 15. Георги Динков), 21. Елиаш (67′ – 18. Атанас Зехиров), 19. Мартин Райнов, 9. Иван Горанов (64′ – 77. Педро Еуженио), 7. Георги Андонов (60′ – 70. Джери Ситое), 88. Давид Каядо (64′ – 11. Дончо Атанасов), 10. Венцислав Христов (64′ – 91. Амир Саюд); неизползвани резерви: 1. Благой Макенджиев, 12. Михаил Михайлов, 27. Игор Джоман, 80. Емил Ангелов; старши-треньор: Петър Хубчев

Банско (Банско):
1. Васил Ганев, 22. Кристиян Узунов (46′ – 10. Антонио Михайлов), 15. Георги Ангелов, 2. Йордан Лечов (46′ – 24. Мартин Кикарин), 3. Кристиян Слаев (73′ – 5. Мариян Лефтеров), 18. Юлиян Попев (73′ – 17. Георги Кавръков), 8. Руслан Иванов (46′ – . Иван Топузов), 20. Венци Бенгюзов (56′ – . Румен Калински), 7. Мартин Станкев (46′ – . Атанас Димитров), 19. Калоян Стоянов (46′ – 8. Атанас Чепилов), 9. Сергей Георгиев (73′ – 16. Християн Мартински); старши-треньор: Йордан Самоковлийски

стадион: “Септември”, Смолян

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч