2. Втора лига
  3. Берое загуби от Спартак (Пд) втората си контрола

Берое загуби от Спартак (Пд) втората си контрола

Новакът в "А" група Берое загуби с 0:1 от Спартак (Пд) втората си контрола от предсезонната подготовка, играна на стадион "Орчо Войвода" в Панагюрище, съобщи Beroe Online. Единственият гол вкара Георги Стоянов в 32-ата минута на срещата.

В първото полувреме Берое превъзхождаше изцяло Спартак (Пд), а те се разписаха при единствената си голова възможност. Във втората част играта бе изравнена, коментира изданието.

Старши-треньорът на Берое Илиан Илиев даде почивка на капитана Слави Жеков и тарана Ивайло Паргов в днешния мач, а участие не взе и контузеният Георги Божанов, както и подготвящият се индивидуално Петър Костадинов.

На вратата по едно време си разделиха Боян Пейков и Пламен Петров. Теодор Скорчев остана извън групата, тъй като той ще бъде на разположение за официални срещи едва през септември. В дясно Илиев заложи през първата част на Александър Александров, който бе и най-дейният на терена. В средата започна Алаин Гарсия Гутиерес, който е на проби, а първото полувреме му партнира Иво Иванов, който носеше и капитанската лента.

Той бе болен и не игра в първия мач. Вляво в тази среща Илиев заложи на Калин Щърков. Опорен полузащитник през целия мач бе Драган Николич, чието бъдеще в отбора също ще се реши днес.

В халфовата линия наставникът заложи на Игор Таскович, Денислав Симеонов, Диан Генчев и Искрен Писаров. В нападение като таран действаше Георги Андонов. Той се връщаше и активно участваше във всички фази на играта.