2. Втора лига
  3. Черно море направи реми на път за Варна срещу Септември (Симитли)

Черно море направи реми на път за Варна срещу Септември (Симитли)

Двубоят се игра при изключително голяма жега

Без звездата си Марио Жардел отборът на Черно море направи 1:1 в контролна среща в Симитли срещу местния Септември, предаде кореспондентът на Novsport.com. Двубоят се игра при изключително голяма жега и бе последен за „моряците”, от подготовката им в Банско. В планинския курорт Черно море изигра още две контроли, като регистрира 1:1 със шампиона на Азербайджан Интер (Баку) и победи Славия с 3:0.

Двубоят със Септември (Симитли) започна силно за домакините, които откриха резултата още в 11-ата минута на мача. Тогава Николай Димиров изведе Цветан Николов, който центрира остро в наказателното поле, към Даниел Дюлгеров, който отблизо простреля Петър Денчев за -1:0.

Четири минути по-късно втородивизионния тим от Симитли имаше възможност да удвои преднината си, но Петър Шопов се засуети в наказателното поле и позволи топката да му бъде изчистена. Единственото опасно положение за Черно море през първата част сътвори Дани Георгиев, който с удар от далече в 27-ата минута прати топката покрай вратата на Иван Църваришки.

През втората част и двамата треньори Велизар Попов на Черно море и Юри Васев на Септември (Симитли) извършиха доста смени, а и жегата и умората в двата състава на позволи на футболистите да покажат най-добро на което са способни, В 81-ата минута Владислав Шумантов изпълни пряк свободен удар за домакините от около 30 метра и след вещата намеса на Денчев топката срещна страничната греда и излезе в аут.

В 88-ата влезлият като резерва Марко Тиаго бе съборен в наказателното поле и реферът Стефан Апостолов не се поколеба да посочи точката за изпълнение на дузпи и да покаже втори жълт и респективно червен картон на Методи Илиев. . Потърпевшият Тиаго не сбърка от бялата точка за -1:1, а в последната минута от редовното време Тодор Колев пропусна да донесе и победата на варненци, след като Иван Църваришки парира ударът му.