2. Втора лига
  3. Черноморец унижи Черно море в Албена

Черноморец унижи Черно море в Албена

Втородивизионният Черноморец (Балчик) унижи елитния Черно море, след като го победи с 2:1, съобщава в-к "7 дни спорт". Контролната среща се състоя на един от терените в Албена, като треньорът на варненци Никола Спасов излезе само с няколко от титулярите си.

Въпреки това двата отбора изнесоха равностоен двубой, като Георги Какалов откри за Черно море в 13-ата минута след добро извеждащо подаване на Георги Илиев. Само седем минути по-късно обаче Георги Филипов след перфектен пас на Калин Ганчев. Последният пък нацели и гредата над Илчев в 32-ата мин.

През второто полувреме чистите положения отново бяха за Черноморец. Първо удар с глава на Емил Тодоров-Зелето бе изчистен от голлинията. Избитата топка попадна в Сабриев, но вратарят Илчев спаси шута му, а при добавката на Тодоров кълбото отново се удари в страничната греда.

Мачът бе решен в 75-ата мин, когато Денислав Андреев хладнокръвно матира Илчев за крайното 2:1.
Треньорът на Черно море Никола Спасов заяви, че интензивните натоварвания през седмицата са дали отражение върху играта на възпитаниците му в контролата. Той не остана доволен от показаното от играчите от дублиращия отбор.